Yazar:

Burun estetiği ameliyat sonrası göz kapaklarında şişme ve morluklar olacaktır. Burun estetiği ameliyat sonrası ortalama 3 gün istirahat uygun olur. Ameliyat sonrası bir saat kadar göz üzerine buz uygulması yapılabilir. Burun estetiği ameliyat sonrası bakım zor değildir. Burun ucundan hafif sızıntı şeklinde kanama olacaktır. Bunun için burun ucundaki tampon kirlendikçe değiştiriniz.

Göz kapaklarınaki şişme burun estetiği ameliyat sonrası ertesi gün en fazla olacaktır. Sonraki gün şişlikler ve morluklar dramatik olarak azalmaya başlar.

Burun kanaması 1-3 günde azalarak duracaktır. Burun içindeki tamponlar 3-4 gün sonra çıkarılır. Çok nadiren bu tamponlar çıkarıldığında damlama şeklinde kanama oluyorsa tekrar tampon konması gerekebilir. İkinci defa konan tampon 3 gün daha kalacaktır.

Ameliyat sonrası tamponlar çıkarıldıktan sonra 1 ay süreyle burun sırtına masaj yapılır. Yine 1 ay süreyle burun içine antibiyotikli pomad ve serum sprey sıkılır. Bunun amacı burun içinde kabuklanma ve tıkanmanın önlenmesidir.

Google+